Aplikovaná improvizace

Představte si, že byste mohli přestat řešit, co si o vás ostatní myslí. Že místo obav z nejistot a strachu z toho, co se pokazí, začnete vidět příležitosti, kam se posunout a co změnit. Že už nebudete paralyzovaní strachem z neúspěchu a pochybami, že nejste dost dobří. Že v sebe konečně začnete věřit. Že chyby přestanou být noční můrou a místo toho se stanou příležitostmi. Že se strachu z veřejného vystoupení stane adrenalin před výkonem, na který se těšíte. Zjistíte, že tohle zažíváte nejen vy, ale spoustu dalších lidí, kterými jste obklopeni. A spolu to začnete měnit. To vše (a ještě víc) vám může přinést aplikovaná improvizace. 

S jakými tématy na kurzech nejčastěji pracujeme?

Boj s perfekcionismem

Často jsme svázáni potřebou dělat věci „perfektně“, což nás paralyzuje a brání nám v akci. Improvizace nás učí, že „dokonalé“ není cílem. Cílem je být v momentu, reagovat, přizpůsobovat se a učit. To nás osvobodí od těžkého břemene perfekcionismu a otevře dveře k větší lehkosti, radosti, tvořivosti a růstu.

Strach z neznámého

Život je plný nejistot. Bojíme se vkročit do neznáma nebo dělat změny, což nás drží v zaběhlých, i když ne vždy šťastných, kolejích. Improvizace nás vrhá do situací, kde nevíme, co bude následovat, a učí nás nalézat radost a vzrušení v této nejistotě. Učí nás, že neznámé není důvodem k obavám, ale pozvánkou k novým příležitostem, růstu a dobrodružství.

Nedostatek sebejistoty

Nízké sebevědomí může být velkou překážkou v osobním i profesním životě. Improvizace posiluje naši sebejistotu tím, že nás stále znovu staví před výzvy, které si myslíme, že nemůžeme zvládnout, a pak nás nechává zažít pocit úspěchu, když to dokážeme. Uvědomíte si, že máte mnohem více schopností, než jste si mysleli.

Obtížné navazování a budování vztahů

V dnešním digitálním světě může být těžké navázat a udržet hluboké, smysluplné vztahy. Bojíme se být opravdu otevření, bojíme se odmítnutí, nevíme, jak začít konverzaci nebo jak vyjádřit to, co opravdu cítíme. Improvizace učí, jak překonávat bariéry strachu a nejistoty, které nám často brání ve spojení s ostatními. Posiluje schopnost naslouchat, efektivně komunikovat a získat odvahu být otevření a zranitelní, ať už v každodenních interakcích nebo v budování hlubokých vztahů.

Problémy s kreativitou

Mnoho lidí cítí, že jim chybí kreativita nebo že ji „ztratili“ v dospělosti. Improvizace je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak probudit naši vnitřní kreativitu. Když jsme postaveni před úkol vytvořit něco z ničeho, zjistíme, že naše mysl je schopná vytvářet nekonečné množství nápadů a příběhů. Že existuje mnohem víc než stereotypní zaběhlé nápady. A každým dalším tvořením se posouváme v naší kreativitě dál.

Uvíznutí v myšlenkách o minulosti a budoucnosti

Mnohdy strávíme hodiny, dny, dokonce roky života uvěznění mezi vzpomínkami na minulost a úzkostmi o budoucnosti. Toto neustálé cestování myšlenkami nám brání plně prožívat a užívat si okamžiky, které máme právě teď. Aplikovaná improvizace nabízí jedinečnou možnost "vypnout" naše vnitřní dialogy o minulosti a budoucnosti a učí nás najít radost, smysl a spokojenost právě v tom, co se děje teď – v přítomnosti.

Co konkrétně si odnesete?

1. Naučíte se, jak být sám sebou (Přestanete se trápit tím, co si o vás kdo myslí, a začnete si užívat život autenticky, podle sebe)

2. Překonáte strach z chyb (Zažijete, že chybovat je lidské a často je to právě chyba, která otevírá dveře k novým možnostem). 

3. Naučíte se sebejistě vyjadřovat (Získáte dovednosti a sebevědomí, abyste mohli přesvědčivě a jasně sdílet vaše myšlenky a příběhy - ať už ve společnosti přátel nebo na pracovní schůzce). 

4.Naučíte se přijímat situace, jaké jsou (Místo paniky a stresu získáte flexibilitu a schopnosti na nečekané situace pohotově reagovat). 

5.Budete jednodušeji a lépe navazovat vztahy (Naučíte se, jak být s druhými přítomní a otevření, jak naslouchat a efektivně komunikovat).

6. Stanete se kreativnějšími (Už nebudete spoléhat pouze na ověřené postupy, ale budete přirozeně přicházet s novými nápady a řešeními). 

7.Naučíte se žít v přítomnosti, s radostí a naplno (Naučíte se radovat z malých každodenních věcí a začnete žít život v lehkosti a naplno).

Přidejte se k nám a překonejte to, co vás v životě drží zpět.